Strona główna/Nasi podopieczni/

Przytul i pokochaj

Kazik

Chcesz mieć oddanego kompana na resztę życia? Daj dom, zyskaj miłość i dozgonną wdzięczność.

Jak przebiega adopcja? Dowiedz się więcej tutaj.

1 / 9

Cechy psa

Płeć

on

Wiek

~ 7 lat

Wzrost

50 cm

Waga

20 kg

Lokalizacja

Poznań
  • szczepiony przeciw wściekliźnie

  • odrobaczony

  • wykastrowany

  • zachowuje czystość w domu

  • posiada chip

Od początku był on bardzo płochliwy, do tego stopnia, że bał się chodzić po płytkach. Musieliśmy wyłożyć całe mieszkanie wykładziną co umożliwiło mu normalne poruszanie się po domu, a po kilku miesiącach stopniowo usuwaliśmy wykładzinę i krok po kroku oswajał się z podłogą, choć nadal są miejsca gdzie nie stanie. Nadal ma strach przed chodzeniem w pobliżu kamienic gdzie są okna od piwnicy, czy jakieś duże przeszklone drzwi, bardzo boi się hałasów, stuknięć, tirów, tramwajów, nagłego wstawania z kanapy itp. Ogólnie jak już się do nas przyzwyczaił to stal się bardzo dobrym psiakiem, szybko nauczył się kilku sztuczek, jest wielkim pieszczochem i nigdy na nas nie warknął, a jak wyczuł u kogoś z nas smutek to przychodził nas pocieszać. Od zawsze ma uraz do rasy bulldog i staje się bardzo agresywny gdy widzi psa takiej rasy (uraz prawdopodobnie spowodowany psim pod biegaczem, który zaatakował Kazika). Gdy ktoś nowy lub znajomy przychodził do nas do domu to szczekał i musiał chwile się przekonać do tych osób - wywodzi się to z lęku, nigdy nikogo nie ugryzł.

Około pół roku temu Kazik zaczął przejawiać problemy z zostawaniem samotnie w domu. Początkowo zaczęło się od gryzienia zabawek dziecka, a im dłużej to trwa tym gorzej. Lęk bycia samemu doszedł do takiego stopnia, że potrafi przegryźć klatkę kennelową, kable, rurę spod zlewu, czajnik, zabawki. Kazik wyszedł z tej sytuacji na szczęście cały, choć krew się polała... Sytuacja nas niestety przerosła i wiemy, że nie poradzimy sobie z terapią Kazika. W najbliższym otoczeniu nie mamy nikogo kto by pracował zdalnie lub był ciągle w domu i mógłby pracować nad problemem Kazika.

Na spacerach na smyczy Kazik ciagnie niestety, próbowaliśmy z tym walczyć jednak nam się nie powiodło. Czasami też chodziliśmy z nim na wybieg, raczej nie bawił się z psami, a jak już to robił to raczej rzadko. Nie miał kontaktu z kotami. Do dzieci jest ostrożny, z dużym dystansem.  Kazik bardzo lubi bawić gdy rzuca się mi kij oraz pływać.

AdoptujAdoptuj wirtualnie

Sprawdź, kto jeszcze czeka na miłość

Do adopcji

Czekają na nowy dom

Każdy z nich jest wyjątkowy. Starszaki i szczeniaki, duże i małe, lubiące kanapę lub długie spacery. Potrzebują jedynie miłości. Sprawdź, któremu odmienisz życie?

Eska

Młoda suczka

Eska - łagodna, urocza i przekochana sunia czeka za rodziną

Poznaj mnie lepiej
Zobacz wszystkich

Pomagamy

Relacja z pupilem

Mając na uwadze potrzeby naszych podopiecznych i ich przyszłych właścicieli współpracujemy na stałe z behawiorystką Joanną Jankowską.

W czym uzyskacie od niej wsparcie?

Asia znajduje przyczynę, przez którą szwankują Wasze kontakty z psem i pomaga je naprawić. Sprawi, że Twój pies będzie:

  • radził sobie ze stresem
  • panował nad emocjami
  • akceptował inne psy na spacerach
  • nie ciągnął na smyczy

Więcej o Asi na Facebooku i Instagramie.

Usługi zostaną wykonane odpłatnie ze specjalnym rabatem dla naszych adoptowanych podopiecznych.

Dodatkowo, jeśli masz jakiekolwiek pytania w trakcie czy po adopcji nie wahaj się pisać!

pet relation