Wyjazd poza Polskę

Adopcja za granicę

Nowy dom to ciepło i miłość właściciela, nie ma znaczenia, czy będzie blisko, czy daleko. Możesz zapewnić swojemu pupilowi wymarzony dom, gdzie tylko zapragniesz.

Warunki adopcji za granicę

Adopcja za granicę przebiega podobnie do standardowej adopcji. Jedynym dodatkowym elementem jest kwarantanna. Sprawdź jakie są 4 warunki, aby stała się możliwa.

1

Wiek

Pies ma ukończone 3 miesiące.

2

Opłata

Opłacisz szczepienie na wściekliznę, paszport i jeśli potrzeba chip.

3

Kwarantanna

Ulokujesz psa w zaufanym miejscu na czas kwarantanny poszczepiennej (21 dni).

4

Odbiór

Odbierzesz psa osobiście w Polsce.

Adopcja psa młodszego niż 3 miesiące

Adopcja za granicę psa, który jeszcze nie ukończył 3 miesięcy jest możliwa, ale istnieje wtedy konieczność zapewnienia mu miejsca u zaufanej rodziny do osiągnięcia przez niego 3 miesięcy i wykonania formalności lub Umowa o dom tymczasowy z fundacją, wykluczając zwrot pieniędzy za opiekę weterynaryjną i karmę.

Wyjątkowe sytuacje

Istnieje możliwość zatrzymania psa w domu tymczasowym w wyjątkowych sytuacjach i za zgodą fundacji oraz do czasu szczepienia i kwarantanny poszczepiennej. W takiej sytuacji adoptujący pokrywa koszty weterynaryjne, karmę i inne niezbędne rzeczy ustalone z Domem Tymczasowym.

Ankieta i umowa do adopcji za granicę

Adopcja za granicę nie wymaga wypełnienia innej ankiety niż standardowa. W umowie adopcyjnej istnieją dodatkowe punkty dotyczące ulokowania i utrzymania psa w Domu Tymczasowym.

Pobierz ankietęPobierz umowę adopcyjną za granicę

Warunki wyjazdu psa poza Polskę

Warunkiem wyjazdu psa poza Polskę jest podpisanie oraz dotrzymanie wszystkich punktów umowy. Jeśli jakiś paragraf umowy nie zostanie dotrzymany, Fundacja ma prawo nie wydać psa i adoptować go innej rodzinie bez obowiązku podpisania zrzeczenia się zwierzęcia oraz bez zwrotu kosztów, które dotychczas poniósł potencjalny Adoptujący.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami