Przyczyny odmowy

Odmowa adopcji

Negatywna odpowiedz nie oznacza, że nie nadajesz się do adopcji... Może wybrałeś pupila, który potrzebuje dużo opieki i troski, a Twój plan dnia na to nie pozwala? Sprawdz, co może powodować odmowę.

Odmowa adopcji

Kiedy starasz się o adopcję konkretnego zwierzęcia musisz pamiętać, że ma ono swój charakter i predyspozycje. Bardzo często wymaga indywidualnej opieki, na którą składają się:

Czas

Są pupile, które potrzebują długich spacerów i zabaw lub takie, które nie są nauczone zostawać same w domu. Jeśli nie możesz poświęcić im odpowiedniej ilości czasu możesz spotkać się z odmową.

Osobowość

To jak zwierzę było traktowane w przeszłości wpływa na jego postawę wobec wszystkich domowników. Bywa, że wymaga to nauki i określonego profilu osobowości, aby móc poradzić sobie przy pracy nad zmianą tych zachowań.

Warunki mieszkaniowe

Twoje warunki mieszkaniowe takie jak brak ogrodzenia lub wysokie schody, a także ograniczenia wynikające z wynajmu mogą mieć ogromne znaczenie przy rozpatrywaniu adopcji.

Inne przykłady, które najczęściej mogą wpłynąć na odmowę:

  • młody, energiczny pies potrzebuje aktywnego domu
  • nie każdy pies nadaje się dla osoby, która w przeszłości nie miała psa
  • nie każdy pies akceptuje dzieci
  • niewłaściwe podejście żywieniowe i behawioralne
  • nie każdy pies akceptuje inne zwierzęta

Pamiętaj, aby zawsze przed podjęciem decyzji o adopcji konkretnego psa przeczytać uważnie jego opis na naszej stronie, aby dowiedzieć się jakie ma potrzeby, temperament oraz jakie jest jego zachowanie. To sprawi, że łatwiej będzie Ci ocenić czy możesz mu to zapewnić.

Bardzo często negatywna odpowiedź w sprawie konkretnego psa nie znaczy, że nie możesz adoptować nowego przyjaciela w ogóle.

Czasem wybór jest niezwykle trudny. Musimy jednak kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz dobrem zwierząt.

Jeśli uważasz, że spełniasz warunki i jesteś super rodziną - spróbuj jeszcze raz! Nie poddawaj się!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami